Wielki finał konkursu bibliotecznego. Jesteście wspaniali!
Kochani,
zgodnie z obietnicą w tym jakże ważnym dla nas dniu premiery 16 tomu „Zwiadowców” przybywamy do Was z wynikami konkursu bibliotecznego „Przygoda ze Zwiadowcami”, w którym brały udział placówki biblioteczne z całej Polski, wysyłając swoich czytelników na niebezpieczne zwiadowcze misje. Działo się! Emocji nie brakowało, a my dziś dostarczamy kolejnych!
Oto oni – NASI ZWYCIĘZCY:
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie wraz z Filią „Gosławice” – bo od dwóch tygodni nie możemy w wydawnictwie przestać rapować! A ten Zamek Falaise twierdzą był ostatnią. Żadna żywa dusza już nie uciekła stamtąd, joł!
Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie – za ALARM na TikToku, dzięki któremu na czas mogliśmy przypomnieć sobie poprzednie 15 części „Zwiadowców”. I za każdy inny filmik, który zrobił nam dzień.
Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Mlodziezy w Białej Podlaskiej – za wspaniałą grę terenową, o której słyszał już pewnie cały kraj, z tak wielkim zaangażowaniem była promowana!
Miejska Biblioteka Publiczna im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku. Filia dla Dzieci i Młodzieży – bo zwiadowcy nie tylko świetnie strzelają z łuku, ale i jeżdżą na rowerze… czytając „Zwiadowców” oczywiście.
Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. W. Studenckiego w Bytomiu – za pokazanie w filmiku, że zwiadowcy znają się na wszystkim, a zostanie zwiadowcą to bułka z masłem.
Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie – za QR przygodę z odkrywaniem ruin Gorlanu i pełną przygód misję zwiadowczą w Suchym Lesie.
Gminna Biblioteka Publiczna w Podedwórzu – za odszukanie zaginionego skarbu dzięki umiejętnościom, których nie powstydziłby się najbardziej wykwalifikowany zwiadowca.
Gminna Biblioteka Publiczna w Bestwinie– za survival fizyczny i intelektualny oraz zwiadowczą grę planszową, na którą spoglądaliśmy z wielką zazdrością, bo bardzo chcielibyśmy w taką grać w przerwach między wydawaniem kolejnych tomów „Zwiadowców”.
Biblioteka przy Szkole Podstawowej nr 1 w Strykowie – za wciągnięcie uczniów w wir maratonu fotograficzno-czytelniczego, połączonego z ćwiczeniami praktycznymi, które zostały wykonane z kaligraficzną precyzją.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa Piłsudskiego w Piastowie – za profesjonalne szkolenia nowych zwiadowców! Niech przybywa ich na świecie jak najwięcej! (I za to, że podczas nagrywania ich filmu nie ucierpiał żaden zwiadowca).
A teraz mała niespodzianka, czyli… nagrody dodatkowe, bo chyba wszyscy lubimy miłe niespodzianki, prawda?
Wyróżnienia dla 6 bibliotek i pakiet 6 wybranych książek za działania przeprowadzone na szóstkę (z plusem) otrzymują:
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Żninie – za udowodnienie, że poniedziałki mogą być dobre (bo można je zaczynać podcastem o „Zwiadowcach”).
Biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 9 im. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego w Lesznie – za imponujące makiety zamków i przybliżenie czytelnikom wartości ukazanych w świecie zwiadowców.
Biblioteka Publiczna w Miłakowie – za filmik instruktażowy na TikToku jak prawidłowo strzelać z łuku, siec toporem, dźgać saksą, strzelać z procy i władać mieczem, a także za zwrócenie uwagi na walory edukacyjne serii.
Biblioteka Publiczna im. Stefana Janasa w Opocznie – za przygotowanie inspirujących cytatów wyłowionych z cyklu, które mogą rozwiewać wątpliwości i pomóc w dokonywaniu życiowych wyborów.
Biblioteka szkolna ZSO w Mogielnicy – za ujęcie miłości do „Zwiadowców” w kilku zgrabnych punktach i przekazanie głosu uczniom
Biblioteka Przy Baleya, bo cała załoga biblioteczna wie, co dobre (i zaczytuje się w „Zwiadowcach”), a potem poleca to dobro swoim czytelnikom!
W Skrzynkach Skarbów Zwiadowców zmieści się 20 książek wskazanych przez zwycięzców konkursu oraz pakiet gadżetów tematycznych związanych z serią Johna Flanagana. Drodzy laureaci, czekamy na Wasze listy książkowych życzeń!
Chcielibyśmy podkreślić, że serdecznie gratulujemy wszystkim bibliotekarkom i bibliotekarzom, którzy włączyli się do akcji, ambasadorowali naszej serii, zarażali swoich czytelników pasją do książek i zainicjowali moc wspaniałych działań, dzięki którym honor, przyjaźń i męstwo kwitną, a dzieci mają okazję zaprzyjaźnić się z cyklem, który (gwarantujemy!) skradnie im serca i zostanie z nimi na dłużej.
A na koniec uchylamy rąbek tajemnicy: nadstawiajcie uszu, wypatrujcie znaków w naszych social mediach i zachowajcie czujność godną zwiadowcy, bo na pewno wrócimy do Was z kolejnymi akcjami czytelniczymi i konkursami, dzięki którym będziecie mogli uzupełnić swoje księgozbiory i mile spędzić czas!
Do następnego wyzwania!